Ogłoszenia Duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu 18.02.2024
niedziela 18.02.2024
Ogłoszenia Duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu 18.02.2024
- Dzisiaj 1 niedziela Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Kurię i dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II. W dniu dzisiejszym o godz. 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Taca z nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
- W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- W czwartek święto katedry św. Piotra, apostoła;
- W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
- Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Zostaną poprowadzone przez ks. Tomasza Steca - dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
- Dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o 40-godzinnym nabożeństwie i uczestniczyli w adoracji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy. Na bocznym ołtarzu jest wystawiona księga trzeźwości, gdzie można wpisać swoje zobowiązania abstynenckie.
- Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać. W przyszłą niedzielę - składka gospodarcza będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
- Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Jagiellońskiej 71 – 102 za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ulicy Jagiellońskiej 103 – 112, ul. Królewskiej oraz ul. Słowiańskiej.
- W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do Siebie + Czesława Hankus i Stanisława Jurkiewicza. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 07.09.2025
niedziela 31.08.2025
niedziela 24.08.2025
niedziela 17.08.2025
niedziela 10.08.2025
niedziela 03.08.2025
niedziela 27.07.2025
niedziela 20.07.2025
niedziela 13.07.2025
niedziela 06.07.2025