Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą 02.08.2020

By 1 sierpnia 2020 No Comments
  1. Dziś 18 niedziela zwykła. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – to w naszej historii współczesnej – miesiąc przebudzenia Narodowego, powstania Solidarności. Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła  SIERPIEŃ – miesiącem trzeźwości Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej.
  2. Dziś z racji pierwszej niedzieli nasz udział w Eucharystii zakończymy krótką adoracją. Po procesji po mszy o godz. 11 zmianka tajemnic Róży Męskiej. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
  3. Również dziś można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu: sakrament pokuty i Komunia Święta, nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązanie do grzechu. 
  4. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,  w czwartek ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, w sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera,
  5. W środę o godz.18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W pierwszy piątek sierpnia msze św. wynagradzające o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. oraz w piątek od godz. 17. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie u księdza.
  7. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna przy ul. Zagaje, Kaliska i Kamieniec za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Ochojnie przy ulicy Jagiellońskiej 1-27 i ul. Willowej.
  8. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, gościom życzymy udanego wypoczynku a my powierzmy się Bogu wielbiąc jego majestat i prosząc o Jego błogosławieństwo na nowy tydzień pracy i odpoczynku.