Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 3. Niedzielę Zwykłą 22.01.2023

By 22 stycznia 2023 No Comments
  1. Dzisiaj 3 niedziela zwykła. Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka, przeżywamy ją jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma Świętego, które czytamy w  czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest dobry i łaskawy. O godz. 15:30 modlitwy o trzeźwość.
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w czwartek przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Zespół dziecięco-młodzieżowy “Grolicki od Pewlicki” z Pewli Małej koło Żywca z ks. Przemysławem Piątkiem ze zgromadzenia KS. Michaelitów. Będziemy z nimi kolędować po Mszy o godz. 8 i 11. Na Mszę o godz. 11 i wspólne kolędowanie z Grolickami zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii.
  5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaprosili mnie do swoich domów z Bożym błogosławieństwem. Dziękuję za złożone ofiary, którymi wesprzemy: Caritas, Seminarium Duchowne, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Misje. Jeśli jakaś rodzina nie mogła się spotkać ze mną lub została błędnie pominięta to proszę o kontakt telefoniczny 780166933 i w piątek 27 stycznia taki dom odwiedzę.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary, tu w świątyni, jak i na konto parafialne.
  7. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w  Podstolicach od Państwa Gawędy do Śmieszkiewicz za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Burdów do Gaworów.