Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na II. Niedzielę Zwykłą 15.01.2023

By 15 stycznia 2023 No Comments
 1. Dziś 2 niedziela zwykła. W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to czas szczególnej modlitwy chrześcijan różnych wyznań z całego świata za siebie nawzajem.
 2. We wtorek wspominamy św. Antoniego, opata,
 3. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 5. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych, których pożegnaliśmy w minionym roku.
 6. W sobotę przypada wspomnienie św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada również Dzień Babci i  Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę obfitych łask Bożych, dużo zdrowia i radości z wnucząt. W sobotę na wieczornej Mszy św. podziękujmy Bogu za ich wielkie serce i prosić będziemy Matkę Bożą Podstolicką o opiekę nad Nimi. Tym Dziadkom, którzy już od nas odeszli dajmy to, co możemy najlepszego, czyli naszą modlitwę.
 7. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Góralczków do Chlebdów za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  Państwa Gawędy do Śmieszkiewicz
 8. Jesteśmy po wizytacji kanonicznej naszej Wspólnoty Parafialnej przez Biskupa Janusza Mastalskiego. Aktualnie trwa wizytacja kanoniczna Rodzin naszej parafii, czyli tzw. “kolęda”. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości zadbać o rodzinną obecność, Krzyż i Pismo Św. na stole oraz wodę świeconą, którą można zabrać z kościoła.
 9. Porządek Kolędy:
 10.           16.01.2023 od godz. 9.00 Ochojno ul. Królewska, ks. Popiełuszki i Bliska
 11.           17.01.2023 od godz. 14.00 Ochojno ul. Lwowska 25 i 27 ABCD oraz Ochojno nowe domy miedzy ulicami Pogoni Lwów i Lwowską.
 12.           18.01.2023 od godz. 9.00 Ochojno od p. Wąż do p. Matoga / ul Lwowska, Klonowa, Polańska, Morelowa i Podhalańska
 13.           19.01.2023 od godz. 14.00 Ochojno ul. Dąbrówki od dołu i ul. Głogowa
 14.           20.01.2023 od godz. 11.00 Ochojno Zaglonki
 15.           21.01.2023 od godz. 9.00 Ochojno ul. Staropolska od ul Na Brzegi prawa strona do Dworu, ul Kresowa, Gołębia, Laskowiec
 16.  W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do siebie +Jerzego Skrobota. Polećmy go miłosiernemu Ojcu: Wieczny odpoczynek…