Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Nowy Rok Pański 01.01.2023

By 1 stycznia 2023 No Comments
  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Nowy Rok Pański 2023, przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. 56 Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nasz udział w Eucharystii zakończymy krótką adoracją. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej.
  2. W środę o godz. 18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak zawsze w pierwszą środę miesiąca błogosławieństwo dzieci. Zapraszam zwłaszcza te, które rok temu w styczniu przyjęły sakrament chrztu św.
  3. W kalendarzu liturgicznym w piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. Po wieczornej Mszy świętej wspólne kolędowanie Parafian z Orkiestrą, chórem dziewczęcym “Ziarenko” i OSP w Podstolicach i Ochojnie. Po kolędowaniu spotkanie opłatkowe OSP na plebanii;
  4. W sobotę o godz. 7 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z adoracją, zmianką różańcową Róż Kobiet i spotkaniem opłatkowym Róż i Zespołu Charytatywnego.
  5. Po mszy wieczornej o godz. 18 spotkanie opłatkowe chóru dziewczęcego “Ziarenko” i dziecięco-młodzieżowych Róż;
  6. Przyszła niedziela obchodzona jako Święto Chrztu Pańskiego kończy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego. Po sumie spotkanie opłatkowe i zmianka różańcowa Róż Męskich. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie opłatkowe Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami.
  7. Jesteśmy po wizytacji kanonicznej naszej Wspólnoty Parafialnej przez Biskupa Janusza Mastalskiego. W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się wizytacja kanoniczna Rodzin naszej parafii, czyli tzw. “kolęda”. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości zadbać o rodzinną obecność, Krzyż i Pismo Św. na stole oraz wodę świeconą, którą można zabrać z kościoła.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

02.01.2023 od godz. 9.00 Podstolice Zamłynie przy głównej drodze do p. Chlebdów

03.01.2023 od godz. 14.00 Podstolice Zamłynie od p. Gaworów do Guzików

04.01.2023 od godz. 9.00 Podstolice od p. Sołtys do p. Bobek

05.01.2023 od godz. 14.00 Podstolice od p.Kmita do p. Opryszek.

07.01.2023 od godz. 9.00 Ochojno od p. Michalików ul Sołecka, Podegrodzie, Wiosenna, Zawiła, Staropolska lewa strona nr 27 – 57, Lipowa

  • Dziękujemy Rodzinom z Podstolic od Państwa Kowalów do Jałochów za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Podstolicach od Państwa Gaworów do Państwa Bobków pod cmentarzem
  • Parafianom oraz Gościom życzymy pięknego przeżywania Uroczystości Nowego Roku. Niech Nowonarodzony Zbawiciel świata udziela Wam swoich darów: zdrowia, miłości, jedności w całym nowym roku 2023 a Święta Boża Rodzicielka otoczy płaszczem macierzyńskiej opieki nasze rodziny.
  • Wczoraj rano zmarł Papież Senior Benedykt XV, który od 9 lat był papieżem-emerytem. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… A światłość wiekuista…