Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022

By 25 grudnia 2022 No Comments
  1. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziś przypada święto św. Szczepana. Przed błogosławieństwem poświęcenie owsa na pokarm dla zwierząt; ziarna symbolizującego kamienie spadające na męczennika w czasie kamieniowania. Rektor UPJPII skierował do nas okolicznościowe słowo a taca przeznaczona jest na UPJPII w Krakowie.
  2. Jutro przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Podczas liturgii o godz. 6:30 poświęcenie wina.
  3. W środę przypada święto św. Młodzianków męczenników. O godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryji i Józefa.
  5. W sobotę wspominamy św. Sylwestra papieża. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego połączona z nieszporami o godz. 17. W „suplikacji” wyrazimy żal za nasze grzechy i zaniedbania minionego roku a na koniec zaśpiewamy dziękczynne „Te Deum” za dary, które otrzymaliśmy od Boga w 2022 roku.
  6. W Niedzielę ( 1 stycznia 2023 r.) – w Nowy Rok przypada UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Jest to równocześnie 56 Światowy Dzień Pokoju. Składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
  7. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej. Po Mszy św. o godz. 16 na plebanii Opłatek Rady Parafialnej;
  8. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym we Mszach roratnich, szczególnie dzieciom za poświęcenie i wytrwałość (stale uczestniczyło 20 dzieci a były i takie dni, że ponad 50 dzieci było obecnych na Mszy roratniej)
  9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne.
  10. Jesteśmy po wizytacji kanonicznej naszej Wspólnoty Parafialnej przez Biskupa Janusza Mastalskiego. W tym tygodniu rozpocznie się wizytacja kanoniczna Rodzin naszej parafii, czyli tzw. “kolęda”. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości zadbać o rodzinną obecność, Krzyż i Pismo Św. na stole oraz wodę świeconą, którą można zabrać z kościoła.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

– w środę 28.12.2022 od godz. 9.00 Podstolice od p Sikorów pod boiskiem do p. Jerzego i Anny Bobek

– w czwartek 29.12.2022 od godz. 9.00 Podstolice od Bełsowa do p. Miśkiewicz

w piątek 30.12.2022 od godz. 9.00 Podstolice Polanki

– w sobotę 31.12.2022 od godz. 9.00 Podstolice Szwaby

Dziękujemy Pani Katarzynie Konarskiej, projektantce i nadzorującej wykonanie tegorocznej stajenki.  Panu Józefowi Kozioł, katechecie Jerzemu Stryszowskiemu oraz lektorom za ich troskę o świąteczny wystrój naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarowane drzewka choinkowe Państwu Kmita i Leśniak z Podstolic. Bóg zapłać także Sołtysom, Radnym a także Panu Tadeuszowi Michalikowi z Polanek oraz Panu Kucowi z Rzeszotar za odśnieżenie terenu parafii i cmentarza. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Kowalów do Jałochów.