Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 4. Niedzielę Adwentu 18.12.2022

By 18 grudnia 2022 No Comments

1. Dziś 4 niedziela Adwentu; czasu oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W sobotę, przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Starajmy się te ostatnie adwentowe chwile przeżyć w skupieniu i na modlitwie, aby jak najlepiej przygotować się duchowo na przyjęcie Bożej Dzieciny. Zapraszam na Msze Święte roratnie, które są sprawowane codziennie o godz. 18 oprócz wtorku i soboty kiedy roraty będą o godz. 6:30
2. Ufam, że większość parafian skorzystała z sakramentu pokuty i pojednania, przygotowując w ten sposób serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. W naszym Kościele będzie jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi – codziennie przed Mszą Świętą oraz w środę od godz. 14:00 do 15:30 i od 16:00 do 18:00. Odwiedziny chorych w domach w środę od godz. 9 po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie.
3. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia i ostatnie roraty o godz.6.30. Tradycyjnie w tym dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
O północy zapraszam Parafian na Paterkę by we wspólnocie parafialnej powitać Nowonarodzonego Zbawiciela Świata. Ofiary przekazane w czasie tej Mszy Świętej zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS.
5. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w poniedziałek przeżywać będziemy Święto św. Szczepana. W tych dniach Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
6. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie
7. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary, tu w świątyni, jak i na konto parafialne.
8. W związku z decyzją ks. Abpa odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, odbędą się w formie tradycyjnej.
9. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach Gaworów do Janiów za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby.
10. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do siebie +Wandę Żołnierczyk. Polećmy ją miłosiernemu Ojcu: Wieczny odpoczynek…