Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na III. Niedzielę Adwentu 11.12.2022

By 11 grudnia 2022 No Comments

1. Dziś 3 niedziela Adwentu. Nasza wspólnota przeżywa dziś wizytację kanoniczną ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, który jako następca apostołów, odwiedza parafię, aby spotkać się z nami i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża by słuchać o radościach, wejść w nasze troski, by prosić Boga o błogosławieństwo dla naszego życia, dlatego witamy Go jako Gospodarza i cieszymy się, że jest Pasterzem naszej wspólnoty. Zapraszam wszystkich na spotkania z ks. Biskupem.
2. W liturgii Kościoła 3. Niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszam na Msze Święte roratnie, które są sprawowane z wyjątkiem wtorku codziennie o godz. 18.
3. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy jesteśmy już przygotowani na spotkanie z Jezusem dlatego proszę nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnią chwile. Będzie sposobność skorzystania ze spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. Spowiedź parafialna planowana jest na środę 21 grudnia w godzinach popołudniowych;
4. Po Mszy Świętej Zespół Charytatywny rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom Potrzebującym. Zachęcam do nabywania opłatków przy świątyni u Organistów na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną.
5. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w środę św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych, których pożegnaliśmy w minionym roku.
7. W sobotę o godz. 14 specjalna Msza św. dla chorych z sakramentem Namaszczenia Chorych a wcześniej od godz. 13.30 okazja do spowiedzi. Wcześniej od godz. 10 odwiedziny chorych w domach proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie;
8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz.16 i spotkanie zapraszam młodzież klas VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmownia.
9. Dziękujemy Rodzinom z Podstolic od Państwa Opryszek do Dziedzic za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa: Gaworów do Janiów;
10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp +Stanisława Łazarza. Wieczny odpoczynek…
11. W dniach od 16 do 18 grudnia Pani Burmistrz MiG Świątniki G. zaprasza na “Jarmark Bożonarodzeniowy”. Pan Sołtys Ochojna zaprasza w czwartek 15 grudnia na zebranie wiejskie o godz. 18 do remizy OSP w Ochojnie.