Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 2. Niedzielę Adwentu 04.12.2021

By 4 grudnia 2022 No Comments

1. Dziś 2 niedziela Adwentu. Nasze uczestnictwo we Mszy św. zakończymy chwilą adoracji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Przed Sumą o godz. 10.30 zmianka różańcowa Róży Dziecięcej a po Mszy o godz. 11 zmianka różańcowa Róży Męskiej. O 15.30 modlitwy za zmarłych.
2. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszam na Msze Święte roratnie, które są sprawowane codziennie o godz. 18 oprócz wtorku o godz. 6:30. Niech to będą nasze indywidualne rekolekcje adwentowe.
3. Po Mszy Świętej Zespół Charytatywny rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom Potrzebującym.
4. Zachęcam do nabywania opłatków przy świątyni u Organistów na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną. Ofiary składane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich pracę.
5. W poniedziałek na Mszę św. roratnią o godz. 18 zapraszam dzieci, gdyż po Mszy będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem i Aniołkami z “Ziarenka”. Rodziców zainteresowanych zapraszam wcześniej do zakrystii.
6. W środę przypada święto św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła.
7. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 6.30 i 18. Na Mszę Świętą o godz. 18 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, zostaną poświęcone medaliki komunijne. Taca z tej Uroczystości będzie przeznaczona na Klasztor klauzurowy Sióstr Dominikanek w Krakowie na Gródku.
8. W Przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy wizytację kanoniczną ks. Bpa Janusza Mastalskiego. O 7.45 zgromadzimy się wraz z naszą Orkiestrą przed wejściem do kościoła by powitać ks. Biskupa. Po Mszy św. porannej spotkanie z ks. Biskupem Róż Różańcowych i Zespołu Charytatywnego w kościele. O 9:30 spotkanie ks. Biskupa z Radą Duszpasterską, o 10:15 z dziećmi i młodzieżą (Liturgiczna Służba Ołtarza, chór Ziarenko oraz Róże dziecięco-młodzieżowe). Uroczystą sumę ks. Biskup Janusz Mastalski będzie sprawował o Błogosławieństwo Boże i opiekę MB Podstolickiej dla naszej wspólnoty o godz.11.
9. Dziękujemy Rodzinom z Podstolic od Państwa Góralczyk do Chlebdów za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa: Opryszek do Dziedzic
10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz parafialny: + Eugeniusza Wrona. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…