Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 1. Niedzielę Adwentu 27.11.2022

By 28 listopada 2022 No Comments

1. Dziś 1 niedziela Adwentu. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy stawali się świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszam na Msze Święte roratnie, które będą sprawowane w tygodniu, codziennie o godz. 18 oprócz wtorku o godz. 6:30. Zapraszam szczególnie dzieci i proszę, aby przyniosły z sobą serduszka z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz dobrym uczynkiem. Wezmą one udział w losowaniu figurek, które można zabrać na 1 dzień do swego domu. Dzieci, które wylosują 3x otrzymają żłóbek z Bożym Dzieciątkiem. Niech to będą zarówno dla dzieci, jak i nas dorosłych, indywidualne rekolekcje adwentowe.
2. Po Mszy Świętej Zespół Charytatywny rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom Potrzebującym.
3. W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła i o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – prezbitera,.
4. W pierwszy czwartek grudnia na Mszę św. o godz. 18 zapraszam młodzież z klas VI Szkoły Podstawowej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Wcześniej od godz. 17 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca grudnia. Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. oraz w piątek od godz. 17
6. W sobotę odbędzie się Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7 z różańcem w intencji naszej Ojczyzny, adoracją i zmianką różańcową Róż Kobiet.
7. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
8. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny podczas każdej Mszy Św.. Można będzie je nabyć u Organistów, ponieważ ofiary składane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich pracę. Zachęcam do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną.
9. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej. Przed Sumą o godz. 10.30 zmianka różańcowa Róży Dziecięcej a po Mszy o godz. 11 zmianka różańcowa Róży Męskiej.
10. Od przyszłej niedzieli OSP z Ochojna będzie odwiedzała mieszkańców z tradycyjnymi kalendarzami na 2023 rok.
11. Dziękujemy Rodzinom z Podstolic – Zamłynie Zachód za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Góralczyk do Chlebdów