Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII. Niedzielę Zwykłą 31.07.2022.

By 30 lipca 2022 No Comments
  1. Dziś 18 niedziela zwykła. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary do puszek na oratorium młodzieżowe im. Błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza, które prowadzi ks. Przemysław Piątek CSMA. O godz. 15:30 koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o trzeźwość.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień – to w naszej historii współczesnej – miesiąc przebudzenia Narodowego, powstania „Solidarności”. Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła  SIERPIEŃ – miesiącem trzeźwości Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji; księga trzeźwości i abstynencji znajduje się na ołtarzu Ukrzyżowanego Pana.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła;
  4. We wtorek w naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu: sakrament pokuty i Komunia Święta, nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązanie do grzechu. 
  5. W środę o godz.18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
  6. W pierwszy piątek sierpnia: Msze św. wynagradzające o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. oraz w piątek od godz. 17.
  7. W sobotę ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Msza św. za Parafian wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i zmianka różańcowa Róż Kobiet o godz.7:00
  8. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli nasz udział w Eucharystii zakończymy krótką adoracją. O 10:30 zmianka tajemnic Róż Dziecięcych a po mszy o godz. 11 i procesji zmianka tajemnic Róży Męskiej. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej.
  9. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym  w  Ochojnie przy ul. Lwowskiej od nr 31 do końca za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ulicach: Zagaje, Kaliska i Kamieniec.
  10. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, gościom życzymy udanego wypoczynku a my powierzmy się Bogu wielbiąc jego majestat i prosząc o Jego błogosławieństwo na nowy tydzień pracy i odpoczynku.