Bez kategorii

Ogłoszenia Duszpasterskie na 16. Niedzielę Zwykłą 17.07.2022

By 17 lipca 2022 No Comments
  1. Dziś 16 Niedziela Zwykła. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego poprzez pełne uczestnictwo we Mszy Świętej. O godzinie 15:30 nabożeństwo, podczas którego będziemy czcić Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa w litanii.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek wspomnienie świętej Marii Magdaleny, w sobotę świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. 
  3. W niedzielę 24 lipca rozpoczynamy XXIII Tydzień świętego Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji w sobotę po Mszy o godz. 18 i w niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławię samochody i pojazdy mechaniczne oraz będziemy się modlić o roztropne ich wykorzystanie. Swoimi ofiarami wesprzemy zakup środków transportu dla misjonarzy. O godz. 15:30 koronka do Miłosierdzia Bożego, i  modlitwy o trzeźwość  w rodzinach.
  4. Serdeczne wyrazy wdzięczności kieruję wobec Ks. Mieczysław Gawora naszego rodaka i proboszcza Parafii w Dąbrowie Szlacheckiej za gościnę i podjęcie naszych pielgrzymów do Matki Bożej Częstochowskiej z Żywego Różańca w pierwszą sobotę czerwca i wczorajszej pielgrzymki młodzieży i LSO do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej.
  5. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Potockiej za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Lwowskiej od nr 1 do 30 i ul. Klonowej
  6. W okresie urlopów i wakacyjnego odpoczynku nie zapomnijmy, aby gromadzić się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, czerpać siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane.