Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022

By 11 czerwca 2022 No Comments
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to zarazem Uroczystość Odpustowa. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystej Mszy Świętej Odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie ks. kan. Jan Gacek. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła.
  2. Orkiestra Dęta Podstolice serdecznie zaprasza na tradycyjny Koncert Odpustowy, który odbędzie się po Sumie Odpustowej przy remizie OSP w Podstolicach.
  3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła przeżywany w naszej Parafii jako drugi dzień Uroczystości Odpustowych. Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. dr hab. Jan Klimek. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas wielkanocnej komunii świętej. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swej I  Komunii Świętej. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. oraz w sobotę od godz. 17.
  5. W środę we wspomnienie św. Jadwigi, zapraszam na Mszę św. o godz. 18 i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy św. o godz. 19 próba dla dzieci obchodzących rocznicę I komunii.
  6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Barnaby
  7. Młodzież dopuszczona do sakramentu bierzmowania swoje próby będzie miała w środę o godz. 17, w sobotę o godz. 19 oraz w poniedziałek 13 czerwca o godz. 19
  8. Dziękujemy Rodzinom mieszkające w Ochojnie przy ul. Sołeckiej. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny  mieszkające  w Ochojnie przy ul. Polańskiej, Morelowej, Lipowej i Zawiłej