Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 11. Niedzielę Zwykłą -Trójcy Świętej 12.06.2022

By 11 czerwca 2022 No Comments
  1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary i uwielbieniem Świętej Trójcy w krótkiej adoracji.
  2. Dziś o 10.30 zmianka różańcowa Róż Dziecięcych a po sumie Róż Męskich, o 15.30 nabożeństwo czerwcowe a pół godziny wcześniej modlitwy za zmarłych.
  3. W poniedziałek wsp. św. Antoniego z Padwy a we wtorek wsp. Bł. Michała Kozala.  W te dni po Mszy wieczornej o godz. 19 próba dla młodzieży przygotowującej się do s. Bierzmowania
  4. W środę o godz. 18 młodzież naszej wspólnoty parafialnej przyjmie Sakrament Bierzmowania dlatego nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wyjątkowo w środę rano w czasie Mszy św. o godz. 6.30.
  5. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godzinie 7.30; 9.00; 16.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 wyruszymy  z procesją do czterech ołtarzy znajdujących się tradycyjnie przy figurach (I Chrystus Bolesny, II NMP Niepokalana, III Wszystkich Świętych i IV Krzyż Misyjny) „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.
  6. Strażaków proszę, aby zabezpieczyli trasę, mężczyzn by  nieśli baldachim i chorągwie, kobiety i dziewczęta – feretrony. Dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Bardzo proszę zabrać ze sobą na całą procesję, przy słonecznej pogodzie, nakrycie głowy oraz wodę do picia. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej
  7. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją po wieczornych Mszach świętych a w niedzielę o 15.30
  8. W piątek wspomnienie św. Brata Alberta; o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych a później polecimy ich Miłosiernemu Ojcu podczas koronki do Miłosierdzia Bożego.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary, tu w świątyni, jak i na konto parafialne.
  10. Dziękujemy Rodzinom z ulicy Ochojnie przy ul. Polańskiej, Morelowej, Lipowej i Zawiłej za troskę o naszą świątynię i złożoną ofiarę. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Na Brzegi i ul. Staropolskiej od nr 6 do 24