Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na VII. Niedzielę Wielkanocną 29.05.2022

By 30 maja 2022 No Comments
 1. Dziś 7 Niedziela Wielkanocna. W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie przygotowują nas na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela, a zarazem do uroczystości odpustowej w naszej Parafii. Uroczystej Mszy Świętej Odpustowej 5 czerwca o godz. 11:30 przewodniczył będzie ks. kanonik Jan Gacek kapelan Związku Podhalan. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. W najbliższym tygodniu, w łączności z nabożeństwem majowym, będziemy odmawiać nowennę do Ducha Świętego.
 2. Dzieci klas III naszej Parafii, które w dniu dzisiejszym przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej przeżywać będą swój Biały Tydzień w dni powszednie o godz. 18:00. Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom za dar ołtarza w postaci świec.
 3. We wtorek święto Nawiedzenia NMP
 4. W środę wspomnienie św. Justyna męczennika. O godz. 18 tradycyjnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i błogosławieństwo dzieci.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. oraz w piątek od godz. 16 do 18 (na 16 przychodzą kandydaci do bierzmowania).  Pamiętajmy o przygotowaniu swych serc przez sakrament pokuty przed ODPUSTEM.
 6. W sobotę o godz. 6.30 zmianka różańcowa Róż Kobiecych i wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Częstochowy. Zapisy w zakrystii. W sobotę o godz. 7  Msza Święta za parafian wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zmianka różańcowa Róż męskich i dziecięcych w 2 niedzielę czerwca.
 7. Chorych odwiedzę w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 8. Orkiestra Dęta Podstolice serdecznie zaprasza na tradycyjny Koncert Odpustowy, który odbędzie się po Sumie Odpustowej przy remizie OSP w Podstolicach w przyszłą niedzielę, tj. 5 czerwca około godziny 13.
 9. Od piątku do niedzieli dni Podstolic, na które zapraszają włodarze posługujący naszej społeczności. Informacje na plakatach.
 10. Szkoła Muzyczna w Świątnikach Górnych organizuje rekrutacje do szkoły dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Zapisy trwają do 13 czerwca, szczegóły i informacje na afiszu w gablocie i stronie internetowej szkoły.
 11. Dziękujemy Rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Sołeckiej