Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną 22.05.2022

By 25 maja 2022 No Comments
 1. Dziś 6 Niedziela Wielkanocna. Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Słowa świętego Jana, które słyszymy w dzisiejszej ewangelii, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia i zaproszeniem do wspólnoty z Bogiem.
 2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15.30 a w tygodniu po wieczornej liturgii.
 3. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje, stąd po majówce procesja błagalna; 
 4. We wtorek Wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych,
 5. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 6. We czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza,
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej Parafii przystąpią do I KOMUNII ŚW. Dlatego proszę, aby parafianie nie związani bezpośrednio z tą uroczystością uczestniczyli we Mszach św. o godz. 7.30, 9, 16 lub na zewnątrz kościoła. Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9 a w piątek o godz. 17 nabożeństwo pokutne i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych;
 8. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary, tu w świątyni, jak i na konto parafialne.
 9. W sobotę 4 czerwca o godz. 6.30 wyruszy autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę na Ogólnopolskie Spotkanie Róż Różańcowych. Informacje i zapisy w zakrystii.
 10. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Podhalańskiej za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny dzieci przystępujących         do I komunii.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie śp.            + Krystynę Sikora. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…