Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną 01.05.2021

By 2 maja 2022 No Comments
 1. Dziś 3. Niedziela Wielkanocna, która rozpoczyna w Kościele w Polsce XIV Tydzień Biblijny. Stańmy z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni – ołtarzem Eucharystii oraz ołtarzem Słowa Bożego, z których otrzymujemy życie i dobrą nowinę o zbawieniu.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który w szczególny sposób poświęcony jest Maryi. Każdego dnia tygodnia po wieczornej Mszy Św. o godz. 18, a w niedzielę o godzinie 15.30 zapraszam na nabożeństwo majowe. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, każdą Mszę Świętą zakończymy adoracją, a po Mszy Świętej o godz. 11 w uroczystej procesji odśpiewamy litanię loretańką. O godz. 10.30 zmianka różańcowa Róż Dziecięcych, a po procesji zmianka różańcowa Róży Męskich. O 15.30 nabożeństwo majowe a przed nim wypominki.
 3. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w czasie peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w naszej parafii(LSO, Orkiestra, Ziarenko, OSP, Koło Gospodyń, Grupa Charytatywna, Róże różańcowe). By owoce tego wydarzenia zagościły w naszych rodzinach od dziś rozpoczynamy peregrynację ikon -kopii świętej Ikony- poświęconych przez ks. Bpa Damiana Muskusa po rodzinach naszej wspólnoty. W dniu, w którym przyjmujemy ikonę do swego domu wysyłamy sms na nr parafii: 780166933 podając u kogo i gdzie ikona gości. Podziękowania i prośby na nowennę składamy w niedzielę do skarbony przy wejściu do świątyni.
 4. W poniedziałek przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarnijmy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.
 5. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w porządku niedzielnym, podczas których odbędzie się odnowienie  Ślubów Jasnogórskich. 
 6. W środę przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników.  Z tej okazji składamy im najlepsze życzenia, aby cieszyli się dobrym zdrowiem, dobrą kondycją oraz bezpiecznym i skutecznym działaniem w obronie życia i mienia ludzkiego.
 7. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą obejmiemy maturzystów i tych, których Pan Jezus Dobry Pasterz zaprasza do swojej służby. Jak zawsze w pierwszą środę miesiąca błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy szczególnie te, które rok temu w maju przyjęły sakrament chrztu św.
 8. W czwartek przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka – prezbitera. Na Mszę św. o godz. 18 zapraszam uczniów klas 6 i 7 SP przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, natomiast w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. 
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca maja. Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. oraz w czwartek od godz.17 i w piątek od godz. 16.
 10. W sobotę o godz. 7  Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i zmianka różańcowa Róż Kobiecych.
 11. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 12. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Gawęda do Państwa Śmieszkiewicz za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Burdów do Państwa Gaworów.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Stanisławę Woźniak i Władysławę Sarga. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…