Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocną 24.04.2022

By 24 kwietnia 2022 No Comments
  1. Dziś 2 Niedziela Wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna 78. Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsze Msze Święte zostaną zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego i ofiarujemy świat Bożemu Miłosierdziu. Po Ewangelii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, które wprowadza nas tajemnice świętej Ikony.
  2. Już dziś zapraszamy Wszystkie Rodziny i Małżeństwa do wspólnej modlitwy i czuwania w tym niezwykłym czasie. Nasza parafia, jako jedna z czterech, jest uprzywilejowanym miejscem na trasie peregrynacji w naszym dekanacie. Swą obecnością i pasterskim słowem umocni nas Jego Ekscelencja Ks. Biskup Damian Muskus, który będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w środę 27 kwietnia o godz. 17.00. Dokładny plan peregrynacji jest wywieszony w gablocie i opublikowany na stronie internetowej naszej parafii.
  3. W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty patrona Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. Pamiętajmy o Arcypasterzu w naszych modlitwach.
  4. We wtorek przypada uroczystość Św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika oraz głównego patrona Polski.
  5. W piątek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Naszą modlitwą obejmiemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
  6. W przyszłą niedzielę, 1 maja, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika patrona świata pracy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej, a po sumie procesja. O godz. 10.30 zmianka różańcowa Róż Dziecięcych a po Mszy Świętej i procesji o godz. 11 zmianka różańcowa Róż Męskich. W tym dniu o godz. 15.30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary, tu w świątyni, jak i na konto. Dzisiejsza taca inwestycyjna w kopertach przeznaczona jest na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej.
  8. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Gaworów do Państwa Żołnierczyków za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa: Gawęda do Śmieszkiewicz.