Bez kategorii

By 24 kwietnia 2022 No Comments

W DNIACH 27 – 28 KWIETNIA

NASZA PARAFIA BĘDZIE PRZEŻYWAĆ
PEREGRYNACJĘ IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY.

„Peregrynacja ikony św. Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej wpisuje się w przeżywany w całym Kościele Powszechnym Rok Rodziny Amoris laetitia. Jest wydarzeniem o charakterze modlitewnym, które adresowane jest do małżeństw i rodzin zamieszkujących wszystkie parafie naszej archidiecezji.”

Już dziś zapraszamy Wszystkie Rodziny i Małżeństwa do wspólnej modlitwy i czuwania w tym niezwykłym czasie. Nasza parafia, jako jedna z czterech, jest uprzywilejowanym miejscem na trasie peregrynacji w naszym dekanacie. Swą obecnością i pasterskim słowem umocni nas Jego Ekscelencja Ks. Biskup Damian Muskus, który będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w środę 29 kwietnia o godz. 17.00.  Niech czas peregrynacji, będzie także dla nas momentem łaski, gdzie zawierzymy Nasze rodziny i małżonków naszej parafii opiece Świętej Rodziny z Nazaretu.

PROGRAM NAWIEDZENIA IKONY

15.30 – Uroczysta Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

około godziny 16.00 – uroczyste wprowadzenie Ikony do Kościoła

Modlitwa różańcowa o pokój na świecie, którą poprowadzi Zespół Charytatywny

17.00 Msza św. w intencji Rodzin, której będzie przewodniczył Ks. Bp Damian Muskus

18.00 – Czuwanie przy Ikonie, które poprowadzą Róże Kobiet

19.00 – Czuwanie przy Ikonie, które poprowadzą Róże Mężczyzn

20.00 – Czuwanie przy Ikonie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, które poprowadzi dziewczęcy chór „Ziarenko”

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

8.00 – Msza św. przy Ikonie dla Szkoły Podstawowej w Podstolicach

(prelekcja Pani Wiesławy Batko z Galerii Sztuki „Batko” w Ochojnie dla uczniów w SP Podstolice na temat „Pisania ikon” w piątek 29.04.2022 )

9:00 Czuwanie indywidualne, zapraszam Parafian z Podstolic

10:00 Czuwanie indywidualne,  zapraszam Parafian z Rzeszotar

11:00 Czuwanie indywidualne, zapraszam Parafian z Golkowic

12:00 Czuwanie indywidualne, zapraszam Parafian z Ochojna Dolnego

13:00 Czuwanie indywidualne, zapraszam Parafian z Ochojna Górnego

(prelekcja Pani Wiesławy Batko z Galerii Sztuki „Batko” w Ochojnie dla uczniów w SP Ochojno na temat „Pisania ikon” w piątek 29.04.2022)

14:00 – Msza św. przy Ikonie dla Szkoły Podstawowej w Ochojnie

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Pożegnanie Ikony i przewiezienie do Sygneczowa

GORĄCO ZAPRASZAMY NA TO WYJĄTKOWE CZUWANIE!!!

JUŻ DZISIAJ ZAREZERWUJMY CZAS NA 27 I 28 KWIETNIA,
ABY NAS NIE ZABRAKŁO NA WSPÓLNEJ MODLITWIE.