Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Poniedziałek Wielkanocny 18.04.2022

By 18 kwietnia 2022 No Comments
  1. Przeżywając oktawę Świąt Wielkanocnych oddajemy cześć Chrystusowi Zmartwychwstałemu i przygotowujemy się do Święta Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj w naszej parafii msze święte są odprawiane o 7.30, 9, 11, i 13 – nie ma Mszy popołudniowej. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na UPJPII
  2. W środę o godz.18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Najpierw odprawimy w ich intencji Mszę Świętą a później polecimy naszych zmarłych Miłosiernemu Ojcu podczas koronki do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem. W piątek z racji uroczystego przeżywania Oktawy Świąt Wielkanocnych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niech to wezwanie: „Jezu ufam Tobie!” przekonuje nas o cierpliwej miłości Boga i o mocy Zmartwychwstałego Pana. W ramach przygotowań do nawiedzenia naszej parafii przez Ikonę Świętej Rodziny 27 kwietnia w przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego po Ewangelii odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W środę 27 kwietnia o godz. 16 powitanie Ikony i Msza święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Damiana Muskusa.
  5. Dziękujemy przygotowującym dekorację Wielkiego Tygodnia za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w od Państwa Gaworów do Państwa Bobków pod cmentarzem.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia składka inwestycyjna przeznaczona będzie na wypłacenie zamontowanej instalacji fotowoltaicznej.
  7. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli naszej wspólnocie przeżyć pięknie Wielki Tydzień i uświetnili liturgię Triduum Paschalnego: moim współpracownikom (Katechetom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście), służbie liturgicznej ołtarza, chórowi dziewczęcemu „Ziarenko”, młodzieżowej orkiestrze dętej, różom różańcowym, grupie charytatywnej, druhom i druhnom z OSP Podstolice i OSP Ochojno, dekoratorom świątyni, dzieciom posługującym w czasie procesji, osobom niosącym feletrony i baldachim oraz wszystkim tym, którzy zatroszczyli się o godne przeżycie Świąt Wielkanocnych. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wasz trud i zaangażowanie swoim błogosławieństwem.
  8. Chrystus umarł, Chrystus Zmartwychwstał, Chrystus powróci! Niech Baranek zabity, a jednak żyjący, Chrystus Pan, obdarza Was wszystkich drodzy parafianie i goście swoja łaską i pokojem!