Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową 10.04.2022

By 11 kwietnia 2022 No Comments
 1. Dzisiaj Niedzielą Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11 uroczysta procesja. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15. W dniu dzisiejszym o godz. 17 zapraszam wszystkich parafian do udziału w  plenerowej drodze krzyżowej: od Kościoła przez Polanki do kaplicy w Ochojnie. OSP w Podstolicach i Ochojnie proszę o zabezpieczenie trasy.
 2. W Wielki Czwartek przeżywamy pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. W naszym Kościele o godz. 18 odbędzie się Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po zakończeniu Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24. Na 21 zapraszam do adoracji młodzież, na godz. 22 kobiety, a na godz. 23 mężczyzn.
 3. W Wielki Piątek od godziny 8 będzie adoracja w ciemnicy według ustalonego porządku. O godz. 15 w Godzinie Miłosierdzia odbędzie się Droga Krzyżowa prowadzona przez mężczyzn, a o godz. 18 Liturgia Męki Pańskiej i adoracja krzyża. Liturgia zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu. Przez całą noc adoracja według ustalonego porządku. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych bez możliwości dyspensy. Apeluję, by nie spożywać alkoholu w dniu śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.
 4. W Wielką Sobotę przez cały dzień będzie trwała adoracja Pana Jezusa w grobie tak jak w Wielki Piątek. Poświęcenie pokarmów odbędzie się w Kościele co godzinę od 8 do 12. Najważniejsza Liturgia Triduum: Wigilia Paschalna odbędzie się o godz. 18 – proszę o przyniesienie ze sobą świec. Zachęcam do zachowania postu w tym dniu.
 5. W Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza Święta z procesją rezurekcyjną o godz. 7. Pozostałe Msze Święte o godz. 9, 11 i 16.
 6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte odbędą się o godz. 7:30, 9, 11 i 13. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.
 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna a ze spowiedzi będzie można skorzystać przed mszą św. do środy włącznie.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne.
 9. Po analizie opłat za energię elektryczną, zaciągnięciu opinii ciała doradczego parafii i konsultacjach ze specjalistami podjąłem decyzję o założeniu paneli fotowoltaicznych na plebanii wg dotychczasowych form rozliczeniowych celem uniknięcia wzrastających kosztów energii elektrycznej. Z racji Przypadających Świąt Zmartwychwstania taca na sfinansowanie tej inwestycji będzie  24  kwietnia w niedzielę po Świętach Wielkiej Nocy. Podobnie Msza Św. za zmarłych w Godzinie Miłosierdzia z racji Wielkiego Piątku będzie w 4 piątek miesiąca kwietnia.
 10. Z dniem 1 kwietnia  Pan Paweł Opryszek złożył rezygnację z posługi organistowskiej w naszej parafii. Składamy mu podziękowanie za dotychczasową pracę.
 11. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Kowalów do Jałochów za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby.