Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu 03.04.2022

By 9 kwietnia 2022 No Comments
 1. Dzisiaj 5. Niedziela Wielkiego Postu. Z Bożą pomocą rozpoczynamy czas świętych rekolekcji, które prowadzi dla nas Ks. Gracjan Hebda.
 2. Pełni nadziei zaufajmy Bożemu Miłosierdziu i otwórzmy się na miłość Boga przychodzącą w Sakramentach Świętych. Niech zwycięstwo nad grzechem napawa nas autentyczną radością. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić w najbliższy wtorek w ramach rekolekcji wielkopostnych od 8.30 do 10 i po południu od 14.30 do 16 i od 16.30 do 18.
 3. Serdecznie zapraszam Parafian we wtorek po Mszy świętej o godz. 18 na rekolekcyjną muzyczno-poetycką drogę krzyżową z zespołem Noro Lim.
 4. W środę zakończymy święte rekolekcje w czasie eucharystii o godz. 7,10,16 a godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy powierzając ks. rekolekcjonistę. Swą ofiarą na tace w czasie dzisiejszych gorzkich żali i środowych Mszy św. wesprzemy dzieła, które prowadzi ks. Gracjan.
 5. Chorych odwiedzimy w czasie rekolekcji w poniedziałek od godz.11. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 6. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.
 7. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Grupa charytatywna w okresie Wielkiego postu zachęca do włączenia się w pomoc potrzebującym. Więcej informacji w gablocie. Przed Kościołem będą do nabycia palmy oraz baranki na stół wielkanocny.
 9. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą palm do błogosławieństwa. Palmy będzie można nabyć przy wejściu do naszego kościoła, które zostały wykonane przez Panie z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 11.00 Mszę Świętą rozpoczniemy uroczyście przy wejściu do kościoła, tam będzie obrzęd błogosławieństwa i procesja wokół naszej świątyni. Zapraszamy do procesji, zwłaszcza rodziców z dziećmi. Największą i najpiękniejszą palmę nagrodzimy.
 10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17 ulicami naszej miejscowości.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne. Szczególne Bóg zapłać Panu Pawłowi Żołnierczykowi za zaprojektowanie i ufundowanie oświetlenia obrazu i cyborium.
 12. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Gaworów do Janiów za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Kowalów do Jałochów.