Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkiego Postu 27.03.2022

By 29 marca 2022 No Comments
  1. Dzisiaj 4. Niedziela Wielkiego Postu zwana LÆTARE, która wzywa nas do radości. Dobrze wiemy jak ważne jest pozytywne nastawienie w tym trudnym czasie. Wielki Post to również czas metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Dlatego już dzisiaj zapraszam na rekolekcje parafialne, które od najbliższej soboty do przyszłej środy poprowadzi dla nas Ks. Gracjan Hebda.
  2. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca kwietnia. Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. oraz w piątek od godz. 16.30. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.
  4. W sobotę o godz. 17:30  nabożeństwo wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i zmianka różańcowa Róż: Kobiet, Mężczyzn i Dzieci.
  5. Chorych odwiedzimy w czasie rekolekcji w poniedziałek od godz.11. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  6. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Grupa charytatywna w okresie Wielkiego postu zachęca do włączenia się w pomoc potrzebującym. Więcej informacji w gablocie. Przed Kościołem będą do nabycia palmy oraz baranki na stół wielkanocny.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne. Szczególne Bóg zapłać Rodzinie z Zamłynia za ufundowanie ornatu, w którym sprawowana jest w dniu dzisiejszym Eucharystia.
  9. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Opryszek do Dziedzic za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Gaworów do Janiów.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Andrzeja Osieckiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…