Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkiego Postu 20.03.2022

By 20 marca 2022 No Comments
  1. Dzisiaj 3. Niedziela Wielkiego Postu. Witam Was wszystkich na niedzielnej eucharystii a szczególnie tych, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie u rodzin w naszej parafii. W naszej parafii do tej pory znalazło schronienie ponad 20 osób, ale uchodźców wciąż przybywa. Potrzebny jest dach nad głową dla 2 osób. Matka z 16-letnią córką zdąża znad Dniepru i liczy na schronienie w naszej parafii.  Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli uchodźców i tym, którzy włączają się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Pomoc, życzliwość dla tych, którzy doświadczyli okropności wojny i dobro, które świadczymy w takich sytuacjach to sprawdzian naszego chrześcijaństwa. W dniu dzisiejszym o godz. 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18 zapraszam kandydatów na ministrantów.
  3. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego a zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w piątek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania mogą zabrać deklaracje z ołtarza św. Józefa. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego papież Franciszek dokona Poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi
  5. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.
  6. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne. Dzisiejsza składka inwestycyjna w kopertach przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem Kościoła w okresie zimowym.
  8. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Góralczyk do Chlebdów za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Opryszek do Dziedzic.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Lucynę Gawor . Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  10. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.