Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2022

By 15 marca 2022 No Comments
 1. Dzisiaj 2. Niedziela Wielkiego Postu. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.  W dniu dzisiejszym o godz. 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18 zapraszam kandydatów na ministrantów.
 3. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, po której odbędzie się spotkanie z młodzieżą klas I Szkoły Średniej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.
 5. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem.
 6. W sobotę 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn, prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.
 7. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna w kopertach przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem Kościoła w okresie zimowym.
 9. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach-Zamłynie za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Góralczyk do Chlebdów.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Krzysztofa Lesiaka. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.