Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na I. Niedzielę Wielkiego Postu 06.03.2022

By 11 marca 2022 No Comments
 1. Dzisiaj 1 niedziela Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!. W dniu dzisiejszym o godz. 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18 zapraszam kandydatów na ministrantów.
 3. We wtorek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach uciekających ze swymi dziećmi przed wojną, poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata.  Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najlepszym wzorem żony i matki.
 4. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.
 6. W piątek po drodze krzyżowej o godz. 17 spotkanie z młodzieżą klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 7. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Taca będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Zostaną poprowadzone przez ks. Gracjana Hebdę.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o 40-godzinnym nabożeństwie i uczestniczyli w adoracji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy. Na bocznym ołtarzu jest wystawiona księga trzeźwości, gdzie można wpisać swoje zobowiązania abstynenckie.
 10. Serdeczne Bóg zapłać grupie charytatywnej za przeprowadzenie zbiórki na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie oraz za wszelką pomoc, którą świadczycie bezpośrednio wobec ofiar tej strasznej tragedii.
 11. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach-Szwaby za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach-Zamłynie.