Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 1. Niedzielę Adwentu 28.11.2021

By 28 listopada 2021 No Comments
 1. Dziś 1 niedziela Adwentu. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok duszpasterski pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy stawali się świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszam na Msze Święte roratnie, które będą sprawowane w tygodniu, codziennie o godz. 18. Zapraszam szczególnie dzieci i proszę, aby przyniosły z sobą serduszka z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz dobrym uczynkiem. Wezmą one udział w losowaniu figurek, które można zabrać na 1 dzień do swego domu. Dzieci, które wylosują 3x otrzymają żłóbek z Bożym Dzieciątkiem.   Niech to będą dla dzieci i dorosłych indywidualne rekolekcje adwentowe.
 2. Dzisiaj błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny podczas każdej Mszy Św.. Można będzie je nabyć u Organistów, ponieważ ofiary składane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich pracę. Zachęcam do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną.
 3. Po Mszy Świętej Zespół Charytatywny rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom Potrzebującym.
 4. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Apostoła, a w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – prezbitera.
 5. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak zawsze w pierwszą środę miesiąca błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy szczególnie te, które rok temu w grudniu przyjęły sakrament chrztu św.
 6. Specjalna msza św. dla młodzieży z klas VI i VII Szkoły Podstawowej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania we czwartek o godz. 18. Wcześniej od godz. 17 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca grudnia. Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. oraz w piątek od godz. 17
 8. W sobotę odbędzie się Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7 z adoracją i zmianką różańcową Róż Kobiet.
 9. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie u księdza.
 10. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej. Przed Sumą o godz. 10.30 zmianka różańcowa Róży Dziecięcej a po Mszy o godz. 11 zmianka różańcowa Róży Męskiej.
 11. Siostra Emmanuela – Anna Sarga wdzięczna za dar Chrztu Świętego, który przyjęła w naszej świątyni przesłała naszej wspólnocie jubileuszowy medal 400-lecia istnienia klasztoru sióstr dominikanek w Krakowie „Na Gródku”. Dlatego nasza wspólnota parafialna przeznaczy tacę z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia (8 grudnia) na rzecz Zakonu SS. Dominikanek Klauzurowych w Krakowie Na Gródku,
 12. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna przy ul. Zagaje, ul. Kaliska i ul. Kamieniec za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Jagiellońskiej 1-27 i ul. Willowej,
 13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz parafialny: + Mariana Gawrona. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…