Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na 34. Niedzielę Zwykłą 21.11.2021 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

By 21 listopada 2021 No Comments
  1. Dziś 34 niedziela zwykła, podczas której przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
  2. W poniedziałek św. Cecylii – dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji z wdzięcznością polecamy Panu Bogu naszych organistów, panów: Dominika i Pawła. W środę przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac – prezbitera i towarzyszy. Zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.,
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 15 modlitwy o trzeźwość i zmianka różańcowa Róży Żeńskiej.
  4. Zespół Charytatywny od pierwszej niedzieli adwentu będzie rozprowadzał świece wigilijne oraz przeprowadzi akcję „podaruj dziecku czekoladę”. Czekolady mleczne będą przeznaczone dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Rajskiej w Krakowie. Czekolady można złożyć od 1-3 niedzieli adwentu do przygotowanych pudełek.
  5. W przyszłą niedzielę na mszach św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, w które można się zaopatrzyć u Panów organistów. Ofiary przekazane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich posługę wobec naszej wspólnoty,
  6. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek dla potrzebujących na wschodniej granicy Polski i za wszystkie ofiary składane tu w świątyni i na konto parafialne.
  7. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna przy ul. Lwowskiej od nr 31 do końca za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Zagaje, ul. Kaliska i ul. Kamieniec,