Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 33. Niedzielę Zwykłą 14.11.2021

By 13 listopada 2021 No Comments
  1. Dziś 33 niedziela zwykła. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek, który skierował dzisiaj do nas orędzie, ustanowił ten dzień na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w 2016r.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
  3. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Najpierw odprawimy w ich intencji Mszę Świętą a później polecimy naszych zmarłych Miłosiernemu Ojcu podczas koronki do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem.
  4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata oraz możliwość zyskania odpustu.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 16 zapraszam młodzież z 8 kl. szkoły podstawowej i 1 szkoły średniej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Proszę młodzież, aby przyniosła deklaracje.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na Światowy Dzień Ubogich oraz za dotychczas przekazane ofiary, tu w świątyni, jak i na konto parafialne.
  7. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę ofiary do puszek dla potrzebujących na wschodniej granicy Polski.
  8. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna przy ul. Lwowskiej od nr 1 do 30 i ul. Klonowej za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Lwowskiej od nr 31 do końca 
  9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. + Wojciecha Gawora. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…