Ogloszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 32. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 07.11.21

By 13 listopada 2021 No Comments
  1. Dziś 32 niedziela zwykła. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca nasz udział w Eucharystii zakończymy krótką adoracją. Po Mszy Świętej o godz. 11 zmianka tajemnic Róży Męskiej. Dziś jak i w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę Świętą.
  2. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka do 30 listopada można uzyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę w ich intencji oraz spełniając pozostałe warunki uzyskania odpustu zwykłego.
  3. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, czyli katedry biskupa Rzymu, w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża; o godz. 18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej, w czwartek przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, w piątek wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika, natomiast w sobotę przypada wspomnienie pierwszych męczenników Polski.
  4. W czwartek 11 listopada przypada Święto Niepodległości. O godz.9 zgromadzimy się w naszej świątyni na Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Będziemy się modlić za tych, którzy przelewali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny oraz Tych, którzy dziś jej służą. Na początku świętej liturgii poświęcimy odnowiony Krzyż Procesyjny a zakończymy naszą celebrację stając pod Krzyżem przy wschodniej ścianie Kościoła, bo tylko pod Krzyżem , tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem. Proszę na liturgię przynieść ze sobą krzyże, które poświęcimy.
  5. W niedzielę 14 listopada po raz piąty będziemy obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „ Ubogich zawsze macie u siebie”(Mk14,7). Stąd Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na realizację wydarzeń Światowych Dni Ubogich a po Mszy św. o godz.16 zapraszam na spotkanie Zespół Charytatywny do salki parafialnej.
  6. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Potockiej i Muzycznej za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego Kościoła będą Rodziny mieszkające  w Ochojnie przy ul. Lwowskiej od nr-u 1 do 30 i ul. Klonowej
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do Siebie +Bronisławę Lidwin i +Bronisława Przetockiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…