Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 31. Niedzielę Zwykłą 31.10.2021

By 30 października 2021 No Comments
 1. Dziś 31 niedziela zwykła. W dniu dzisiejszym przypada UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Chcemy dziękować Panu Bogu i naszym przodkom za nasz parafialny wieczernik, w którym od pokoleń gromadzimy się na modlitwie, liturgii sakramentalnej i Eucharystii jednocząc się z Bogiem i ludźmi. Po Mszy Świętej o godz. 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne „Te deum”. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na budownictwo sakralne.
 2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Wielbimy Boga w Jego Świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Msze św. w kościele o godz.: 7.30. 9 i 11. O godz. 13.30 z Orkiestrą Parafialną udamy się w procesji na cmentarz gdzie ok. 14  odbędzie się Msza św. w kaplicy cmentarnej i sprawowana będzie za Zmarłych Parafian. Taca z tej mszy będzie przeznaczona na utrzymanie czystości na cmentarzu. O godz. 19 na cmentarzu młodzież poprowadzi różaniec za zmarłych , na który zapraszam przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w ramach spotkania listopadowego.
 3. Papież Franciszek, jak rok temu zadecydował, że wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli odwiedzą bliskich na cmentarzach, nie tylko w oktawie wszystkich świętych, ale także w pozostałe dni listopada. Przypominam, że odpust zupełny za zmarłych mogą zyskać wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1 i 2 listopada i są w stanie łaski uświęcającej. Należy przyjąć Komunię św. odmówić Ojcze nasz … i Wierzę w Boga, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. W listopadzie nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych, możemy zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcam więc Parafian, aby modlitwy na cmentarzu rozłożyć w czasie. W oktawie Wszystkich Świętych przed wieczorną Mszą Świętą będziemy polecać Miłosiernemu Ojcu naszych bliskich zmarłych w koronce do Miłosierdzia Bożego.
 4. Wypominki są przyjmowane po Mszy św. w zakrystii oraz we Wszystkich Świętych na cmentarzu w godz. od 10 do 14.
 5. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie Wszystkich Świętych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny; Msze Święte w tym dniu w kościele o godz. 6.30 oraz o 18 z procesją wokół Kościoła oraz w godzinie miłosierdzia o 15 w kaplicy cmentarnej za zmarłych Parafian
 6. W środę przypada wspomnienie św. Marcina zakonnika i św. Huberta biskupa, we czwartek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa.
 7. W środę o godz.18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak zawsze w pierwszą środę miesiąca błogosławieństwo dzieci, które rok temu w listopadzie przyjęły sakrament chrztu św.
 8. W pierwszy piątek listopada msze św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. oraz w piątek od godz. 17.
 9. W sobotę Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7. Po Mszy Świętej zmianka różańcowa Róży Dziecięcej.
 10. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie u księdza.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 zmianka tajemnic Róży Męskiej.
 12. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Staropolskiej od nr 89 do końca i przy ul. Podegrodzie, ul. Gołębiej, ul. Wiosennej i ul. Paryskiej za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Potockiej i Muzycznej