Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 30. Niedzielę Zwykłą 24.10.2021

By 23 października 2021 No Comments
  1. Dzisiejsza 30 niedziela zwykła rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dziś taca  przeznaczona jest na misje.
  2. W środę, po różańcu, o godz. 18 tradycyjna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. We czwartek przypada wspomnienie Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Przez ostatni tydzień października zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się w tygodniu o godz. 17:30 i w niedzielę o godz. 15.30
  5. Przyszła, ostatnia niedziela miesiąca października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Będziemy dziękować za nasz parafialny wieczernik, w którym od pokoleń gromadzimy się na modlitwie, liturgii sakramentalnej i Eucharystii jednocząc się z Bogiem i ludźmi. Po Mszy Świętej o godz. 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne „Te deum”. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budownictwo sakralne. Będzie to nasza cegiełka w budującej się świątyni.
  6. 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Wielbimy Boga w Jego Świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom.  W naszym kościele Msze św. o godz.: 7.30, 9 i 11 oraz o 14 na cmentarzu sprawowana za + Zmarłych Parafian, szczególnie tych, których Bóg odwołał do siebie w minionym roku. Procesja na cmentarz wyruszy wraz z orkiestrą o godz. 13.30
  7. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14 i w Dzień Zaduszny o godz. 15 dostępne są w zakrystii oraz przy wyjściu z Kościoła. Wypominki przyjmowane są po każdej Mszy Świętej.
  8. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Staropolskiej od nr 51-88 i ul. Kresowej za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Ochojnie przy ul. Staropolskiej od nr 89 do końca i przy ul. Podegrodzie, ul. Gołębia, ul. Wiosenna i ul. Paryska
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odprowadziliśmy na cmentarz + Marię Thier i Wiesława Luzara.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.