Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 29. Niedzielę Zwykłą 17.10.2021

By 16 października 2021 No Comments
  1. Dziś 29 niedziela zwykła. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu i Kościoła. Na nabożeństwo różańcowe gromadzimy się w naszym kościele w tygodniu o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30
  2. W dniu dzisiejszym składka inwestycyjna w kopertach przeznaczona będzie na pokrycie prac konserwatorskich związanych z odnowieniem i zabezpieczeniem  Krucyfiksa na ścianie zewnętrznej kościoła i Krzyża procesyjnego.
  3. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Łukasza ewangelisty, który był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. We wtorek rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że „zło trzeba dobrem zwyciężać”. W środę uroczystość św. Jana Kantego – głównego patrona archidiecezji krakowskiej, w piątek uroczystość św. Jana Pawła II – papieża.
  4. W środę o godz. 18 tradycyjna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. W śmierci Bóg powołuje nas do siebie. Przed Najświętszym Bogiem nikt nie jest bez winy, dlatego umarli potrzebują oczyszczenia. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Św. i modli się za nich. Kartki wypominkowe i na Mszę św. zbiorową na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14 i w Dzień Zaduszny o godz.15 dostępne są w zakrystii oraz przy wyjściu z Kościoła. Wypominki przyjmowane są po każdej Mszy Świętej.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 15 modlitwy o trzeźwość i zmianka różańcowa Róży Żeńskiej.
  7. Bóg zapłać za ofiary przekazane do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i za wszystkie ofiary składane w naszej świątyni oraz na konto parafialne. Taca w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na misje.
  8. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Staropolskiej od numeru 25-50 za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Ochojnie przy ul. Staropolskiej od numeru 51 – 88 i przy ul. Kresowej
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odprowadziliśmy na cmentarz + Józefę i Adama Cholewa, Bronisławę Pabijan i Genowefę Stryszowską. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.