Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 24. Niedzielę Zwykłą 12.09.2021

By 11 września 2021 No Comments
 1. Dziś 24 Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym w Warszawie zostanie ogłoszony Błogosławionym Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński oraz Matka Elżbieta Róża Czacka. Dziś także, o godz. 15:30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”, któremu patronuje św. Józef opiekun naszych rodzin i św. Stanisław Kostka opiekun młodzieży. Zakończymy go w przyszłą niedzielę uroczystą Mszą świętą o godz. 16, na której rozpoczniemy nowy rok formacyjny dzieci i młodzieży. W związku z tym zapraszam wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii, w szczególności ministrantów, lektorów, chór Ziarenko oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami. Dla tych ostatnich przewidziana jest krótka konferencja po zakończeniu Mszy Świętej.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła.
 4. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 5. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 6. W czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza – papieża i Cyprian – biskupa.
 7. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie.
 8. W sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki – zakonnika i Patrona Polski.
 9. W związku z obecnymi obostrzeniami epidemiologicznymi proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa.
 10. Bóg zapłać Zespołowi Charytatywnemu za zbiórkę na rzecz migrantów i za wszelkie ofiary składane w naszej świątyni i na konto parafialne.
 11. Aktualnie wykonywany jest remont salek parafialnych. Stąd też w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca składka w kopertach przeznaczona będzie na pokrycie kosztów remontu oraz zakup wyposażenia elektronicznego do salek m.in. rzutnika oraz nagłośnienia.  
 12. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Gaworów do Państwa Bobków za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Podhalańskiej.