Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII. Niedzielę Zwykłą 05.09.2021

By 4 września 2021 No Comments
  1. Dziś 23 niedziela zwykła. Łączymy się modlitewnie z rodzinami biorącymi udział w Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po procesji po Mszy Świętej o godz. 11 zmianka tajemnic Róży Męskiej. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
  2. W środę na godz.18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu w kalendarzu liturgicznym przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Podczas Mszy Świętej zostanie pobłogosławione ziarno na siew.
  3. W przyszłą niedzielę 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej.
  4. Bóg zapłać za ofiary przekazane do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.
  5. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Burdów do Gaworów za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Gaworów do Bobków.