Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII. Niedzielę Zwykłą 29.08.2021

By 28 sierpnia 2021 No Comments

1. Dziś 22 niedziela zwykła. Chrystus przychodzi do nas, aby przemieniać nasze serca. Dzięki temu w tym trudnym świecie możemy być Jego autentycznymi świadkami. 

2. Niestety kończą się wakacje, stąd w środę, 1 września na godz. 8:00 zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli ze SP w Podstolicach i Ochojnie na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Specjalny autokar przywiezie dzieci z Ochojna o godz. 7.30 spod szkoły.

3. W środę o godz. 18 podczas nowenny kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczególnie zapraszam młodzież ze szkół średnich oraz rodziców z dziećmi, które rok temu, czyli we wrześniu 2020r. zostały ochrzczone w naszym Kościele.

4. We środę, 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o poległych w obronie naszej Ojczyzny.

5. W piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.

6. W pierwszy piątek września msze św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. oraz w piątek od godz. 16. Szczególnie zapraszam młodzież szkolną.

W sobotę Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7. Po Mszy Świętej zmianka różańcowa Róży Dziecięcej.

7. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie u księdza.

8. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11 procesja. Po procesji zmianka różańcowa Róży Męskiej.

9. Na prośbę Caritas Polska w niedzielę 5 września Grupa Charytatywna przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.

10. W związku ze stanem obostrzeń epidemicznych proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa.

11. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Gawędy do Śmieszkiewicz za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Burdów do Gaworów.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do siebie +Dawida Mierzyńskiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…