Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15.08.2021

By 15 sierpnia 2021 No Comments
 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie kwiatów, ziół, owoców i kłosów. Bukiety poświęcone, jak co roku, przyjęte w godz. od 8 do 12, wezmą udział w konkursie „Cudowna moc bukietów” zorganizowanym przez Instytut Dziedzictwa. Organizatorzy zapewniają pozytywne emocje i liczne nagrody podczas gali o godz.12.30.  W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego poprzez pełne uczestnictwo we Mszy Świętej.
 2. We wtorek przypada wspomnienie św. Jacka – prezbitera i patrona Archidiecezji Krakowskiej.
 3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek wspomnienie św. Bernarda – opata i doktora Kościoła. W tym dniu o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie.
 5. W sobotę przypada wspomnienie św. Piusa X – papieża.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o trzeźwość                      w rodzinach i zmianka różańcowa Róży Żeńskiej.
 7. We czwartek, po Mszy Św. o godz. 6.30 z naszej Parafii wyrusza XXXIV piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie w piątek, sobotę i w niedzielę będziemy brać udział w uroczystościach. Zapisy w zakrystii a informacje na stronie internetowej naszej parafii.
 8. W związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych pragnę poinformować, że w naszym Kościele może być zajęte jednocześnie 75% wyznaczonych miejsc. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa.
 9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz inwestycyjny naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane ofiary tu w świątyni jak i na konto parafialne.
 10. Podziękowania imienne.
 11. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Gaworów do Państwa Janiów za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na potrzeby naszej parafii. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Gaworów do Państwa Bobków.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Ks. Adama Lenika i Franciszka Opryszka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.