Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX. Niedzielę Zwykłą 08.08.2021

By 8 sierpnia 2021 No Comments
  1. Dziś 19 niedziela zwykła. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej.
  2. Z przykrością informuję, że 6 sierpnia odszedł do domu Ojca Ks. Adam Lenik, nasz parafianin. Msza św. pogrzebowa w intencji ś.p. ks. +Adama zostanie odprawiona we czwartek 12 sierpnia 2021r. o godz. 15.00 w naszej świątyni. O 14.00 modlitwę różańcową za zmarłego księdza rodaka poprowadzą Róże.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
  4. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,  w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy; o godz.18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej, w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY: Święto Matki Bożej Zielnej. Przed błogosławieństwem poświęcę zioła i kwiaty. W tym dniu odbędzie się kolejna 13 edycja konkursu „Cudowna Moc Bukietów”. Od rana działał będzie punkt zgłaszania bukietów. Przyjmowanie bukietów po każdej Mszy św. a o 12:30 wybrane zostaną najpiękniejsze bukiety i wręczone nagrody. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora. Przed Mszą świętą Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał symboliczne bukieciki z ziół i kwiatów.  Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka w kopertach przeznaczona będzie na fundusz inwestycyjny naszej Parafii.
  6. 19 sierpnia wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka Parafii Ducha Świętego  z Podstolic do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej z okazji Uroczystości Odpustowych. Plan pielgrzymki dostępny będzie na stronie naszej parafii a zapisy w zakrystii do przeszłej niedzieli.
  7. W związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych pragnę poinformować, że w naszym Kościele może być zajęte jednocześnie 75% wyznaczonych miejsc. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa.
  8. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Kowalów do Jałochów za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Gaworów do Janiów.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Zofię Bajorek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  10. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, gościom życzymy udanego wypoczynku a my teraz przyjmijmy Boże błogosławieństwo.