Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII. Niedzielę Zwykłą 01.08.2021

By 31 lipca 2021 No Comments
  1. Dziś 18 niedziela zwykła. Rozpoczynamy miesiąc sierpień – to w naszej historii współczesnej – miesiąc przebudzenia Narodowego, powstania „Solidarności”. Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła  SIERPIEŃ – miesiącem trzeźwości Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji; księga trzeźwości i abstynencji znajduje się na ołtarzu Ukrzyżowanego Pana. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej.
  2. Dziś z racji pierwszej niedzieli nasz udział w Eucharystii zakończymy krótką adoracją. Po procesji po mszy o godz. 11 zmianka tajemnic Róży Męskiej. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary do puszek na budowę świątyni w Mińsku.
  4. Jutro w naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu: sakrament pokuty i Komunia Święta, nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązanie do grzechu. 
  5. W kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w tym dniu  o godz.18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piatek ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Jest to zarazem pierwszy piątek sierpnia: Msze św. wynagradzające o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. oraz w piątek od godz. 17.
  6. W sobotę o godzinie 7 Msza św. wynagradzająca wg intencji Niepokalanego Serca NMP. Ok 8.30 zmianka tajemnic Róż Dziecięcych.
  7. W związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych pragnę poinformować, że w naszym Kościele może być zajęte jednocześnie 75% wyznaczonych miejsc. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa.
  8. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Góralczyk do Chlebdów za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Kowalów do Jałochów.
  9. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, gościom życzymy udanego wypoczynku a my powierzmy się Bogu wielbiąc jego majestat i prosząc o Jego błogosławieństwo na nowy tydzień pracy i odpoczynku.