Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na XVII. Niedzielę Zwykłą 25.07.2021

By 25 lipca 2021 No Comments
  1. Dziś 17 niedziela zwykła. W czwartą niedzielę lipca z uwagi na poniedziałkowe wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;  po raz pierwszy obchodzimy – ogłoszony przez papieża Franciszka – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, wykonując „uczynek miłosierdzia”; odwiedzając samotną osobę starszą.
  2. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów i maszyn. O godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o trzeźwość w rodzinach i zmianka różańcowa Róży Żeńskiej.
  3. W środę o godz. 18 podczas nowenny kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We czwartek przypada wspomnienie św. Marty. W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – prezbitera.
  4. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej, a po sumie o godz. 11 procesja. Po procesji zmianka różańcowa Róży Męskiej.
  5. W naszej parafii gościmy Ojca Piotra Bielewicza OMI, który pracuje na Białorusi i wznosi świątynie w Mińsku, stąd w przyszłą niedzielę ofiarą do puszek wesprzemy jego dzieło.
  6. W związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych pragnę poinformować, że w naszym Kościele może być zajęte jednocześnie 75% wyznaczonych miejsc. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa.
  7. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach od Państwa Opryszek do Dziedzic za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Góralczyk do Chlebdów.
  8. Pan Artur Kozioł- Burmistrz Wieliczki, zaprasza parafian w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia na 5 Rocznicę Światowych Dni Młodzieży na Campus Misericordiae w Brzegach. Szczegóły Jubileuszu znajdują się na plakacie w gablocie a zaproszenia przy wejściu do kościoła.
  9. Naszym Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do siebie +Stanisławę Leszkiewicz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…