Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 16. Niedzielę Zwykłą 18.07.2021

By 17 lipca 2021 No Comments
  1. Dziś 16 Niedziela Zwykła. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego poprzez pełne uczestnictwo we Mszy Świętej. O godzinie 15:30 nabożeństwo, podczas którego będziemy czcić Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa w litanii.
  2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We czwartek wspomnienie świętej Marii Magdaleny, w piątek świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.  W sobotę wspominamy świętą Kingę, dziewicę.
  3. W niedzielę 25 lipca obchodzimy święto świętego Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też świętego Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego świętego w sobotę po Mszy o godz. 18 i w niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławię samochody i pojazdy mechaniczne oraz będziemy się modlić o roztropne ich wykorzystanie. Swoimi ofiarami wesprzemy zakup środków transportu dla misjonarzy. O godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o trzeźwość w rodzinach i zmianka różańcowa Róży Żeńskiej.
  4. W związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych pragnę poinformować, że w naszym Kościele może być zajęte jednocześnie 75% wyznaczonych miejsc. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że z dniem 19 czerwca została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.
  5. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na utrzymanie parafialnego cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane ofiary tu w świątyni jak i na konto parafialne. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję w stronę mężczyzn, którzy  w poniedziałek i we wtorek korowali oraz układali dębowe foszty, z których po wysuszeniu  w najbliższych latach będą wykonywane ławki do naszej świątyni.
  6. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach Zamłynie za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na potrzeby naszej parafii. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach od Państwa Opryszków do Państwa Dziedzic.
  7. W okresie urlopów i wakacyjnego odpoczynku nie zapomnijmy, aby gromadzić się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, czerpać siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane.