Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 15. Niedzielę Zwykłą 11.07.2021

By 10 lipca 2021 No Comments
 1. Dziś 15 Niedziela Zwykła. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Jest to święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II RP dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć oraz o to, aby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 15:30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św. W przyszłą niedzielę o 15.30 nabożeństwo z litanią do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – biskupa i męczennika
 4. We wtorek przypada wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 5. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek przypada wspomnienie św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła
 7. W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel nazywanej Matką Bożą Szkaplerzną. W tym dniu o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych i ofiarujemy w intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie.
 8. W związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych pragnę poinformować, że w naszym Kościele może być zajęte jednocześnie 75% wyznaczonych miejsc. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że z dniem 19 czerwca została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.
 9. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca składka w kopertach przeznaczona będzie na cele gospodarcze związane z utrzymaniem parafialnego cmentarza.  
 10. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Szwabach Podstolickich za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach Zamłynie.
 11.  W tym okresie wakacyjnym, urlopów i odpoczynku nie zapomnijmy, aby gromadzić się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Zofię Stanek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…