Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 13. Niedzielę Zwykłą 27.06.2021

By 26 czerwca 2021 No Comments
 1. Dziś obchodzimy 13. Niedzielę Zwykłą. Zgodnie z zarządzeniem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Zespół Charytatywny będzie prowadzić po Mszy Świętej zbiórkę pieniędzy do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika.
 3. We wtorek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6:30 i 18:00. Taca w tym przeznaczona będzie na „świętopietrze”.
 4. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Świętej uroczysta procesja na zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. oraz w piątek od godz. 16.
 6. W sobotę wypada wspomnienie św. Tomasza – apostoła. W tym dniu o godz. 7  Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej około 8.30 zmianka różańcowa Róży Dziecięcej.
 7. Chorych odwiedzę w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 8. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 11 zmianka różańcowa Róży Męskiej. O 15.30 modlitwy za zmarłych , natomiast o 16 Msza wypominkowa.
 9. W związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych pragnę poinformować, że w naszym Kościele może być zajęte jednocześnie 75% miejsc. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że z dniem 19 czerwca została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. W związku z tym w tą niedzielę będzie ostatnia transmisja Mszy Świętej na facebook-u naszej parafii.
 10. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Golkowicach za troskę o naszą świątynię i złożoną ofiarę. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach Polanki.
 11. W tym tygodniu zakończył się rok szkolny. Rozpoczyna się okres wakacyjny. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje i urlopy były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu. Pamiętajmy o spotkaniu z Jezusem, w szczególności podczas niedzielnych Eucharystii.