Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 10. Niedzielę Zwykła 06.06.2021

By 5 czerwca 2021 No Comments
 1. Dziś 10. Niedziela Zwykła. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna od poniedziałku do czwartku po Mszy Świętej o godz. 18, natomiast w dniu dzisiejszym po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11. Zakończenie oktawy, we czwartek z uroczystą procesją. Bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: 1 – Golkowice, 2 – Podstolice, 3 – Ochojno i 4 – Rzeszotary. Przynosimy w tym dniu do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Po procesji w tym dniu odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci.
 2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 11 i procesji zmianka różańcowa Róży Męskiej, natomiast o godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, w której będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, o godz. 15:30 odbędzie się nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 16 ofiarujemy Mszę Świętą w intencji naszych bliskich zmarłych.
 3. We wtorek przypada wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.
 4. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W Piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę misyjną z naszą parafianką Siostrą Reginą. Taca będzie przeznaczona na dzieła misyjne prowadzone przez Siostrę Reginę.
 8. Nasza parafia w miesiącu czerwcu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto.
 9. W związku z obecnymi obostrzeniami dotyczącymi epidemii koronawirusa pragnę przypomnieć, że Kościół pozostaje otwarty dla wiernych. W naszym Kościele może przebywać jednocześnie niewiele ponad 30 osób. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: Panu Kościelnemu, Panom Organistom, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi Ziarenko, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiaty, dzwoniących dzwonkami oraz ich rodzicom, Orkiestrze Dętej, Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy procesji, mężczyznom niosącym baldachim i chorągwie, dziewczętom niosącym feretrony, a przede wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, za przystrojone domy, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
 11. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna  mieszkających przy ulicy Dąbrówki od nr 1-39 za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ulicy Dąbrówki od nr 40 do końca oraz ul. Głogowa i ul. Bliska.