Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Poniedziałek Wielkanocny 05.04.2021

By 5 kwietnia 2021 No Comments
  1. Przeżywając oktawę Świąt Wielkanocnych oddajemy cześć Chrystusowi Zmartwychwstałemu i przygotowujemy się do Święta Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj w naszej parafii msze święte są odprawiane o 7.30, 9, 10, 11, i 12 – nie ma Mszy popołudniowej. Po Mszy św. o godz. 12 zmianka tajemnic róży męskiej
  2. W piątek z racji uroczystego przeżywania Oktawy Świąt Wielkanocnych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Msze Święte o godz. 7.30, 9, 10, 11, 12 i 16.
  4. Serdeczne podziękowania Grupie Charytatywnej za przygotowanie paczek świątecznych dla chorych
  5. Dziękujemy przygotowującym dekorację Wielkiego Tygodnia za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Jagiellońskiej 28-40 i ul. Pogodnej i Mały Kamieniec.
  6. Nasza parafia w miesiącu kwietniu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na UPJPII a za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia na potrzeby Caritasu
  7. W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń epidemicznych pragnę poinformować, że Kościół pozostanie otwarty dla wiernych. W naszym Kościele może przebywać jednocześnie niewiele ponad 20 osób. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa.
  8. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli naszej wspólnocie przeżyć pięknie Wielki Tydzień i uświetnili liturgię Triduum Paschalnego: moim współpracownikom (Pani Katechetce, Panu Kościelnemu, Panom Organistom), służbie liturgicznej ołtarza, chórowi dziewczęcemu „Ziarenko”, młodzieżowej orkiestrze dętej, różom różańcowym, prowadzącym czuwania, grupie charytatywnej, druhom i druhnom z OSP Podstolice i OSP Ochojno, dekoratorom świątyni, dzieciom posługującym w czasie procesji, osobom niosącym feretrony i baldachim oraz wszystkim tym, którzy zatroszczyli się o godne przeżycie Świąt Wielkanocnych. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wasz trud i zaangażowanie swoim błogosławieństwem.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie +Waldemara Michalczyka, Mieczysława Góralczyka i Annę Miśkiewicz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…