Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową 28.03.2021

By 27 marca 2021 No Comments
 1. Dzisiaj Niedzielą Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11 ceremonia przyjęcia i błogosławieństwo nowych ministrantów. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.  
 2. W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń epidemicznych pragnę poinformować, że Kościół pozostanie otwarty dla wiernych. W naszym Kościele może przebywać jednocześnie 25 osób. Proszę o zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa. Podczas sprawowania liturgii Świętego Triduum Paschalnego przestrzeń wokół Kościoła zostanie nagłośniona, ponadto wyjdę z komunią świętą do osób znajdujących się na zewnątrz. W tym szczególnym roku zachęcam do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Towarzyszmy naszemu Panu w trwodze Wielkiego Czwartku, w męce Wielkiego Piątku, w ciszy Wielkiej Soboty, by doświadczyć radości Niedzieli Zmartwychwstania.
 3. W Wielki Czwartek przeżywamy pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. W naszym Kościele dwukrotnie zgodnie z dekretem Arcybiskupa o godz. 17 oraz o godz. 19 odbędzie się Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po zakończeniu Mszy o godz. 19 nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24. Na 21 zapraszam do adoracji młodzież, na godz. 22 kobiety, a na godz. 23 mężczyzn.
 4. W Wielki Piątek od godziny 8 będzie adoracja w ciemnicy według ustalonego porządku. O godz. 15 w Godzinie Miłosierdzia odbędzie się Droga Krzyżowa wokół Kościoła prowadzona przez mężczyzn, a o godz. 18 Liturgia Męki Pańskiej i adoracja krzyża. Liturgia zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu. Przez całą noc adoracja według ustalonego porządku. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych bez możliwości dyspensy. Apeluję, by nie spożywać alkoholu w dniu śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.
 5. W Wielką Sobotę przez cały dzień będzie trwała adoracja Pana Jezusa w grobie tak jak w Wielki Piątek. Poświęcenie pokarmów odbędzie się wokół Kościoła o godz. 8, 9, a później co pół godziny aż do godziny 12. Liturgia Wigilii Paschalnej odbędzie się o godz. 18 – proszę o przyniesienie ze sobą świec. Zachęcam do zachowania postu w tym dniu.
 6. W Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza Święta z procesją rezurekcyjną o godz. 7. Pozostałe Msze Święte o godz. 9, 10, 11, 12 i 16.
 7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte odbędą się o godz. 7:30, 9, 10, 11 i 12. Nie będzie Mszy Świętej po południu.
 8. Transmisje uroczystości liturgicznych z naszego Kościoła w zbliżającym się tygodniu:
 9. Wielki Czwartek godz. 19
 10. Wielki Piątek godz. 18
 11. Wielka Sobota godz. 18
 12. Niedziela Zmartwychwstania godz. 7
 13. Poniedziałek Wielkanocny godz. 11
 14. Chorych odwiedzę we wtorek od godz. 12. Proszę, jak zawsze o ich zgłoszenie.
 15. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna a ze spowiedzi będzie można skorzystać przed mszą św. do środy włącznie.
 16. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane ofiary na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem Kościoła w okresie zimowym; tu w świątyni i na konto parafialne.
 17.  Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Jagiellońskiej 1-27 i ul. Willowej. za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Władysławę Sładeczek, Janinę Kurleto, Bronisławę Gawęda. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…