Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu 21.03.2021

By 21 marca 2021 No Comments
 1. Dzisiaj 5. Niedziela Wielkiego Postu. Ubogaceni rekolekcjami zbliżamy się do świąt i wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
 2. W dniu dzisiejszym, podczas Mszy Świętej o godz. 11 Ordynariusz Diecezji Krakowskiej Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski poświęci figurę św. Jana Pawła II ufundowaną przez wiernych naszej parafii.
 3. W poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18 zapraszam kandydatów na ministrantów.
 4. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego a zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 18:00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania mogą zabrać deklaracje z ołtarza św. Józefa.
 5. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.
 6. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Przyszła niedziela, 28 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 8. W imieniu grupy charytatywnej pragnę podziękować wszystkim parafianom za pomoc i serce okazane w ramach akcji „ Cud posiłku” dla Pani Marty Sawickiej.
 9. Nasza parafia w miesiącu marcu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Przypominam o stosowaniu się i zachowania reżimu sanitarnego. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem Kościoła w okresie zimowym; tu w świątyni i na konto parafialne.
 10. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Zagaje, ul. Kaliska i ul. Kamieniec za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Jagiellońskiej 1-27 i ul. Willowej.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Dorotę Tupta. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…