Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkiego Postu 14.03.2021

By 14 marca 2021 No Comments
 1. Dzisiaj 4. Niedziela Wielkiego Postu zwana LÆTARE, która wzywa nas do radości. Dobrze wiemy jak ważne jest pozytywne nastawienie w tym trudnym czasie pandemii. Dzisiejsza Ewangelia wskazuje na radość głębszą i o wiele trwalszą, której źródłem jest świadomość obecności Boga, który daje nam siły do przezwyciężania wszelkich ograniczeń i słabości.
 2. Pełni nadziei zaufajmy Bożemu Miłosierdziu i otwórzmy się na miłość Boga przychodzącą w Sakramentach Świętych. Niech zwycięstwo nad grzechem napawa nas autentyczną radością. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić w najbliższy wtorek w ramach rekolekcji wielkopostnych od 8.30 do 10 i po południu od 14.30 do 16 i od 16.30 do 18.
 3. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Prośmy więc Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.
 6. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem i na broszurach przy wyjściu.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11 arcybiskup Marek Jędraszewski poświęci figurę św. Jana Pawła II ufundowaną przez wiernych naszej parafii.
 8. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Grupa charytatywna w okresie Wielkiego postu zachęca do włączenia się w pomoc potrzebującym. Przed Kościołem są do nabycia palmy oraz baranki na stół wielkanocny.
 10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna w kopertach przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem Kościoła w okresie zimowym.
 11. Nasza parafia w miesiącu marcu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne.
 12. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w w Ochojnie przy ul. Lwowskiej od nr 31 do końca za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Zagaje, ul. Kaliska i ul. Kamieniec.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Władysławę Moskała . Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…