Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkiego Postu 07.03.2021

By 7 marca 2021 No Comments
  1. Dzisiaj 3. Niedziela Wielkiego Postu. Wielki Post to czas metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Dlatego już dzisiaj zapraszam na rekolekcje parafialne, które od najbliższej soboty do przyszłej środy poprowadzi dla nas Ks. dr hab. Jan Klimek.
  2. W poniedziałek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najlepszym wzorem żony i matki. Dzisiejsza Msza o godz. 11 będzie sprawowana w intencji Kobiet a jutro na Mszę Świętą o godz. 18 zapraszam kandydatów na ministrantów.
  3. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i rozpoczniemy nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19 marca. Specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi dostępny u Pana Kościelnego w zakrystii.
  4. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.
  5. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Taca na gorzkich żalach i w środę na zakończenie rekolekcji będzie przeznaczona na duszpasterstwo prowadzone przez ks. Rekolekcjonistę. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Grupa charytatywna w okresie Wielkiego postu zachęca do włączenia się w pomoc dla najbardziej potrzebujących. Więcej informacji w gablocie informacyjnej przed kosciołem.
  7. Nasza parafia w miesiącu marcu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne.
  8. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Lwowskiej od nr 1 do 30 i ul. Klonowej za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Lwowskiej od nr 31 do końca.