Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu 28.02.2021

By 27 lutego 2021 No Comments
 1. Dzisiaj 2. Niedziela Wielkiego Postu. Jak co roku jest to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach pracuje wiele polskich misjonarzy i misjonarek w tym z naszej parafii. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc marzec, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Za tydzień w sprzedaży specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi.
 3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do Ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski, ofiara życia zasługują na naszą pamięć i modlitwę.
 4. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak zawsze w pierwszą środę miesiąca błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy szczególnie te, które rok temu w marcu przyjęły sakrament chrztu św.
 5. W czwartek przypada święto św. Kazimierza – patrona archidiecezji krakowskiej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca marca. Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. oraz w piątek od godz. 16.
 7. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Taca będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W sobotę o godz. 7  Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej około 8.30 zmianka różańcowa Róży Dziecięcej.
 9. Chorych odwiedzę w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 10. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 11 będziemy prosić Boga przez wstawiennictwo Podstolickiej Pani o Jego błogosławieństwo dla  Kobiet z naszej parafii z okazji Dnia Kobiet. Po Mszy św. zmianka różańcowa Róży Męskiej. O 16.00 msza wypominkowa za zmarłych.
 11. Nasza parafia w miesiącu marcu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne.
 12. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Ochojnie przy ul. Potockiej i Muzycznej za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na jej potrzeby. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Ochojnie przy ul. Lwowskiej od nr 1 do 30 i ul. Klonowej.